איינגר יוגה

ליוגה סגנונות רבים ומגוונים, חלקם מתמקדים יותר בפן הרוחני וחלקם בפן הגופני והתרגול הפיזי בהם מציב אתגרים ברמות שונות. איינגר יוגה הוא סגנון יוגה המתמקד בקשרים בין הנפש לגוף ובאנטומיה של התנוחות ושם את הדגש על ביצוע מדויק של התנוחות כדי שיהיה ניתן לשהות בהן לאורך זמן.

 

איינגר יוגה הומצא על ידי ב.ק.ס איינגר, אשר חקר את התנוחות לעומק רב כדי להבין את האנטומיה, הפיזיולוגיה והפסיכולוגיה שלהן. איינגר גילה כי קיים קשר בין פעולות פיזיות הנעשות בתנוחה לבין התחושה של השהייה בתנוחה לאורך זמן והאפקט הנפשי והרגשי שלה. זו הסיבה לכך שתרגול איינגר יוגה דורש נוחות מרבית של המתאמן – סביבה שקטה, לבישת מכנסי יוגה נוחים וריכוז מלא. כמו כן, משלב התרגול שימוש באביזרים תומכים רבים כמו רצועות, בלוקים להגבהה, שמיכות, כיסאות ועוד, שנועדו לאפשר למתרגל לשהות בכל תנוחה לאורך זמן, בין מספר דקות ל-20 ואף 30 דקות אצל מתרגלים ותיקים בעלי שנים של ניסיון.

 

תרגול איינגר יוגה הוא למעשה אימון סטטי הבונה את הארכיטקטורה המדויקת של הגוף בזמן ביצוע התנוחות ושהייה מתמשכת בהן. הסגנון בא לידי ביטוי בשלושה היבטים המייחדים ומבדלים את השיטה:

  1. דיוק – מכיוון שהסגנון חוקר את הקשר הישיר בין כל תנוחה ופעלה להשלכה המנטלית, הדגש בתרגול איינגר יוגה הוא על דיוק, שבא לידי ביטוי ביציבה נכונה ובמנח תקין של הגוף. כך ניתן להיפטר מההרגלים השליליים של הגוף, לחזק ולהבריא אותו. כתוצאה מכך, גם ההיבט המנטלי נהנה מתיקון ושיפור.
  2. רצף – איינגר יוגה מאופיין גם ברצף מובן, הדרגתי ומדויק של סדרות התרגול. כך ביצוע סדרה של תנוחות יכולה ליצור אפקט מועצם שמצטבר משיעור לשיעור. בנוסף, יש חשיבות גדולה מאוד לסדר קבוע והדרגתי של רצף ביצוע התנוחות מכיוון שכל רצף נועד להשיג אפקט אחר ברמה הגופנית או המנטלית.
  3. תזמון – תזמון ממושך יותר של כל תנוחה הופך את ההשפעה שלה למשמעותית הרבה יותר ויוצר סירקולציה חיובית בגוף.

אישה עושה מתיחה

 

יתרונות תרגול איינגר יוגה

הודות לייחודיות של השיטה, היא מתאימה כמעט לכל סוגי המתרגלים, גם כאלה הסובלים מפציעות או מצבים המגבילים את טווח התנועה שלהם. היתרונות בתרגול יוגה באים לידי ביטוי עוד יותר באיינגר יוגה, משום השימוש הנרחב באביזרים מסייעים שנועדו לתקן את המנח של הגוף ולסייע לכם לבצע את התנוחות בצורה המדויקת והמועילה ביותר. שיטת איינגר יוגה דוגלת בכך כי רוב הבעיות הגופניות והבריאותיות נובעים מחוסר איזון בין הגוף והנפש ועל כן פיתוח של חוסן גופני ונפשי יכול בהחלט לתרום לשיפור במקביל בשני המישורים.

 

בנוסף, השימוש באביזרים מסייעים תורם רבות בשיפור היציבה ובחיזוק השרירים התומכים, כך שלאורך זמן הגב יכול להתחזק ואיתו גם הברכיים והירכיים, להם תפקיד משמעותי בשמירה על הגוף. כמובן שיש להקפיד לתרגל גם על מזרן יוגה נוח מספיק כדי להשלים את המסגרת כולה.

 

התנועות באיינגר יוגה משלימות זו את זו ומתפתחות הלאה לכדי תנועות מאתגרות יותר, כך שנמנע מהמתרגלים החדשים מאמץ רב או ביצוע תנוחות מורכבות שיכולות להוביל לנזקים פיזיים או תחושות חוסר נוחות. התרגול המובנה והמדויק של התנוחות והסדרות השונות מאפשר לתלמידים התקדמות הדרגתית מתנוחות בסיסיות לתנוחות מתקדמות ומורכבות יותר. השיפור ניכר הן בהיבט הגופני והן ביכולת הריכוז המנטלי והחוסן הנפשי.

 

השיפור בחוסן הנפשי מתבטא גם בהתמודדות עם מצבים קשים או מורכבים בחיי היומיום, מכיוון שהתרגול מפתח את הסבלנות והיכולת להתמודד בקור רוח עם אתגרים שונים ומשברים.

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
טיפול רפואי
טיפול רפואי
איך לטפל במרפק טניס

יש הרבה דברים חשובים בחיים כמו למשל המשפחה, הזוגיות, העבודה והקריירה אך ספק אם יש עוד דבר חשוב כמו הבריאות שלנו. כל בעיה בריאותית היא עולם ומלואו ויש לה השפעה

זכר ונקבה
חיי מין
שים ג'יל סיכה אל תהיה בראש בקיר

אם יש תופעה שהרבה זוגות נתקלים בה בעת קיום יחסי המין, היא התופעה של חוסר בלחות ורטיבות, מה שמשפיע בסופו של דבר על ההנאה של שני הצדדים במהלך קיום יחסי

אישה לאחר טיפול
אסתטיקה
טיפים לשמירה על מראה צעיר לאורך זמן

באופן טבעי כל אחד ואחת מאיתנו עוברים לאורך החיים תהליכים של התבגרות. מה שהתחיל בילדות בתור שינויים גופניים של התפתחות החזה אצל נשים, לדוגמה, הופך עם השנים לשינויים גופניים שבאים

אישה עם מסכה
אסתטיקה
המדריך המלא להוצאת שחורים ללא צלקות

עור הגוף מורכב משכבות רבות. השכבה העליונה ביותר, מכילה רשת צפופה של תאי עור, כאשר לעיתים הרצף ביניהם מופרע בגלל בלוטות הפרשה שונות או שיער. בלוטות אלו יכולות להיסתם ולהזדהם,

כדרים
טיפול רפואי
פתרונות למחלות נפש שכיחות – הטיפול והמחיר

הפרעות נפשיות או פסיכיאטריות הן דבר שכיח. פעמים רבות מדובר בבעיות שמקורן גנטי ועוברות במשפחה. חלק מהבעיות הנפוצות ביותר בתחום בריאות הנפש הן דיכאון, חרדה והפרעה דו קוטבית. מחלות אלו

זהירות החלקה
בריאות
כיצד ניתן למנוע החלקה באמבטיה

בעוד שאולי בסרטים זה עשוי להיות מצחיק כשאנחנו רואים דמות מחליקה על קליפת בננה, במציאות התמונה היא אחרת לגמרי. כשאנשים חלילה מחליקים באמבטיה, הם יכולים למצוא את עצמם בבית החולים