גמילה מחיתולים – מאיפה מתחילים?

גמילה מחיתולים היא תהליך חשוב ומשמעותי שפעוטות עוברים.

המעבר מחיתולים מקל על ההורים, שכן החלפת חיתולים היא לא תמיד מלאכה מאוד נעימה, וגם חוסכת סכומים רבים של כסף, שכן חיתולים הם הוצאה ניכרת של הורים לפעוטות בגיל הזה.

 

אם כן – כיצד יודעים שניתן להתחיל בגמילה מחיתולים ?

אתחיל ואומר שתהליך הגמילה מחיתולים הוא תהליך שכל אחד ואחת מבשילים אליו בשלב אחר וזה מאוד אינדיבידואלי אבל ישנן כמה אינדיקציות שניתן להבין מהן האם ניתן להתחיל את ההליך או לא.

 

אינדיקציות פיזיולוגית

באופן כללי, לפני גיל שנה, התינוקות עדיין בשלב מאוד מוקדם של קישור בין סיבה לתוצאה (במקרה הזה, בין ריקון הסוגרים לבין התמלאות החיתול ותחושת אי הנוחות) ולכן, לרוב, זה שלב מעט מוקדם מידי לנסות ולגמול אותם מחיתולים.

הבנת הקשר בין יציאת הצרכים לבין הנוחות נוצר עד (בערך) גיל שנה וחצי. בשלב הזה, רעיונית התינוק יכול להתחיל לאט לאט גמילה מחיתולים. הרבה תינוקות עדיין לא שולטים על הסוגרים שלהם בשלב הזה – ככל שהם לא, הגמילה עדיין מוקדמת יותר.

לרוב, עד גיל שנתיים לומדים התינוקות כיצד לשלוט (גם אם באופן חלקי) על הסוגרים שלהם. בשלב הזה, ניתן להתחיל את תהליך הגמילה מן החיתולים.

 

אינדיקציות רגשיות

אינדיקציה נוספת היא לראות כיצד התינוק מגיב לשימוש בסיר, תחילה למראה שלו ולישיבה עליו, לאחר מכן מנסים להראות כיצד להשתמש בו, ככל שהתינוק יותר מוכן לנסות ולהשתמש – ניתן לראות בכך אור ירוק להתחיל את התהליך.

זוהי אינדיקציה יותר רגשית ופחות פיזית, ככל שהתינוק עדיין דוחה את הסיר או את הרעיון, כדאי לחכות עוד קצת, ולהזכיר את קיומו של הסיר. החל מגיל יחסית מוקדם תינוקות משווים עצמם לתינוקות אחרים ומעוניינים לקבל הערכה חיובית על המעשים שלהם – היחס לסיר ישתנה ככל שהסביבה שלהם ותינוקות אחרים יעברו גם הם לסיר והם יהיו מעוניינים להיות דומים להם.

 

תחילת תהליך הגמילה מן החיתולים

השלבים הראשונים צריכים להיעשות בתיאום עם הגננת של הילד – הרבה פעמים יהיו לה טיפים לתת ובאופן כללי המודעות שלה חשובה מאוד, משום שהיא יכולה לעודד את הילד ולהיות מודעת לקשיים שעוברים עליו ככל שזה נוגע לחיתולים.

 

רכשו דמויות מעודדות

את תהליך המעבר לסיר ישנם ספרי ילדים שמלווים, שמתארים בדיוק את התהליך והקשר הזה יכול לסייע לילדים בתהליך המעבר הזה.

ניתן להדגים לילד ולגרות את הדמיון שלו באשר לסיר באמצעות משחק עם בובות שגם הן, כמוהו, עושות בסיר – זה ימשיך ויסייע בדמויות שמלוות אותו שעוברות את התהליך.

 

התהליך מתחיל בבית

משום שהתהליך דורש סבלנות ותשומת לב מכם, התחילו אותו כאשר יש לכם את הזמן הפנוי להתעסק בזה. רק כאשר הוא יצליח מספיק זמן בבית – הוא יוכל להמשיך ותהליך הגמילה גם בגן.

 

תינוק זוחל

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
סוכן נדלן מחזיק מפתח לקונה שלו
כללי
החוקיות של הסכמי מקרקעין להשכרה לבעלות

החוקיות של הסכמי מקרקעין להשכרה היא נושא הנוגע לכל מי שמעורב בעסקאות נדל"ן, בין אם מדובר במשכירי נכסים פרטיים או במשכירי נכסים מסחריים. הסכמי השכירות הם מסמכים משפטיים אשר מסדירים

עו"ד דיני עבודה
כללי
איך לבחור עו"ד מקצועי לדיני עבודה?

בחירת עורך דין מקצועי לדיני עבודה כרוכה במספר שיקולים מרכזיים על מנת להבטיח ייצוג יעיל, בין אם מדובר בטיפול בסכסוכי עבודה, בסוגיות חוזים או בזכויות במקום העבודה. בהתחשב במורכבות ובמשמעות

כללי
פיצה ביתית כמו בפיצריה – טיפים וטריקים

יש משהו מספק בלנגוס בפרוסת פיצה עם קרום פריך, גבינה דביקה ותוספות מאוזנות לחלוטין. בעוד שרבים מאיתנו נהנים לבקר בפיצריות בשביל אותה חוויה אותנטית, זה בהחלט אפשרי לשחזר את הפיצה

המידע על המרכיב הפעיל של קמגרה: סילדנפיל ציטראט
למבוגרים
המידע על המרכיב הפעיל של קמגרה: סילדנפיל ציטראט

סילדנפיל ציטראט, המרכיב הפעיל בקמגרה, הוא תרכובת מהפכנית ששינתה את הטיפול בבעיות זיקפה (ED) והביאה תקווה למיליוני גברים ברחבי העולם. עם יעילותו ופרופיל הבטיחות יוצא הדופן שלו, סילדנפיל ציטראט הפך