6 דברים שחשוב לדעת על גמילה

בין אם אתם מתכננים להיגמל מאלכוהול או מסוג של סם כלשהו, יהיו דברים שאתם תהיו צריכים להיות מוכנים אליהם מראש.

מדובר במסע ומדובר בתהליך, כנראה שתהליכים אפילו.

רשמו לכם כלל אצבע במקרים רבים בחיים – ככל שתהיו מוכנים טוב יותר מראש, כך תוכלו לעכל טוב יותר את החוויה עצמה.

בעוד שחלק מהאנשים נגמלים בהצלחה ולחלוטין מסמים ומאלכוהול, חלק אחר מהאנשים עשוי להתמודד עם החוויה באופן אחר. עבור חלק מהאנשים התהליך של הגמילה יהיה קשה יותר, וזה לא בהכרח אומר שהתוצאה הסופית תהיה חזרה לשימוש בסם או באלכוהול. במילים אחרות, בין אם המסע מאוד קשה או פחות קשה, התוצאה הסופית לעולם אינה כתובה באבן מראש. יש לכם השפעה עליה, אתם יכולים להוביל את עצמכם למקום אליו אתם שואפים להגיע. אם כך, הדבר הראשון שצריך לדעת הוא משך התהליך – כמה זמן לוקח להיגמל מאלכוהול וסמים?

 

כמה זמן לוקח להיגמל מאלכוהול ומסמים?

ובכן, אין כאן חוק ברזל. תוכניות גמילה מסוימות אורכות X זמן, בעוד שתוכניות גמילה אחרות אורכות Y זמן. בסופו של דבר, אנשים מגדירים את עצמם "נגמלים" לפעמים במשך כל חייהם, מאחר שזו הקרבה יומית. עם הזמן, יהיה לכם קל יותר להתחיל את היום בלי דרינק, או שימוש בסם.

 

אנשים שמתמודדים עם קשיים נפשיים חשופים יותר לשימוש בסמים?

לא מדויק, זה לא שאנשים אשר מתמודדים עם הפרעות נפשיות חשופים יותר לשימוש בסמים. יחד עם זאת, אנשים אשר חווים קשיים נפשיים עשויים לחשוף עצמם לשימוש בסמים ובאלכוהול בכדי לנסות ולהקל על סבלם.

 

התמיכה מהקרובים שלכם היא חשובה מאין ערך

כנראה שאין יותר חשוב מאשר תמיכה חברתית, משפחתית אם מתאפשר. התמיכה שתקבלו בזמן תהליך הגמילה היא קריטית, היא עשויה להיות בדיוק מה שימנף אתכם לשלבים הבאים של התהליך.

 

השינוי הזה הוא שינוי בתפיסה שיכול לקחת את חייכם קדימה

הגמילה מאלכוהול וסמים היא הרבה יותר מאשר פעולה פיזית, היא פעולה של שינוי בתפיסה שלכם. אתם חייבים להבין שאתם מעוניינים לסיים עם החלק הזה בחייכם, עם השלב הזה שמגביל את התקדמותכם קדימה והצלחתכם בשאר רבדי החיים.

 

היזהרו שלא להחליף התמכרות בהתמכרות אחרת

בואו נגיד ככה, אם אתם מתמכרים לעבודה במקום לסמים ואלכוהול, הכול בסדר. אבל בפעמים רבות, אנשים מחליפים התמכרות אחת בשנייה. כמו למשל במקרים שבהם אנשים מתמכרים לכדורי הרגעה בזמן שהם מנסים להיגמל מסמים.

 

מה יותר קשה – להיגמל מסמים או מאלכוהול?

כנראה שיהיה קשה יותר להיגמל מאלכוהול, ויכול להיות שרק בגלל שהוא כל כך זמין לנו בכל קיוסק ובכל שעה. עבור סמים אנשים בדרך כלל צריכים "לעבוד" קשה יותר, להיפגש עם הדילר ולרכוש את הסם באיזו פינת רחוב נסתרת.

בהצלחה!

 

קוק

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אנשים משוחחים
בריאות
פסיכיאטריה – האם זאת רפואה?

האנושות מפנה משאבים רבים לפיתוח תרופות שיכולות להקל על מכאובים גופניים ואף לרפא מחלות. אך מה באשר לנפש האדם? אל תוך הנישה המורכבת הזאת, נכנס ענף הפסיכיאטריה ומנסה לתת מענה

מנגל
לבית ולגינה
מנגל גז – האם הוא יעזור לכם לאירוח מושלם

קבעתם לארח חברים או משפחה ל"על האש" אבל אין לכם פחמים? הנפנף תקוע בבאגאז' מיום העצמאות שעבר? ובחנות נוחות הסמוכה אזל מלאי המנגלים החד פעמיים? נשמע שזו הזדמנות טובה להשתדרג