6 דברים שחשוב לדעת על גמילה

בין אם אתם מתכננים להיגמל מאלכוהול או מסוג של סם כלשהו, יהיו דברים שאתם תהיו צריכים להיות מוכנים אליהם מראש.

מדובר במסע ומדובר בתהליך, כנראה שתהליכים אפילו.

רשמו לכם כלל אצבע במקרים רבים בחיים – ככל שתהיו מוכנים טוב יותר מראש, כך תוכלו לעכל טוב יותר את החוויה עצמה.

בעוד שחלק מהאנשים נגמלים בהצלחה ולחלוטין מסמים ומאלכוהול, חלק אחר מהאנשים עשוי להתמודד עם החוויה באופן אחר. עבור חלק מהאנשים התהליך של הגמילה יהיה קשה יותר, וזה לא בהכרח אומר שהתוצאה הסופית תהיה חזרה לשימוש בסם או באלכוהול. במילים אחרות, בין אם המסע מאוד קשה או פחות קשה, התוצאה הסופית לעולם אינה כתובה באבן מראש. יש לכם השפעה עליה, אתם יכולים להוביל את עצמכם למקום אליו אתם שואפים להגיע. אם כך, הדבר הראשון שצריך לדעת הוא משך התהליך – כמה זמן לוקח להיגמל מאלכוהול וסמים?

 

כמה זמן לוקח להיגמל מאלכוהול ומסמים?

ובכן, אין כאן חוק ברזל. תוכניות גמילה מסוימות אורכות X זמן, בעוד שתוכניות גמילה אחרות אורכות Y זמן. בסופו של דבר, אנשים מגדירים את עצמם "נגמלים" לפעמים במשך כל חייהם, מאחר שזו הקרבה יומית. עם הזמן, יהיה לכם קל יותר להתחיל את היום בלי דרינק, או שימוש בסם.

 

אנשים שמתמודדים עם קשיים נפשיים חשופים יותר לשימוש בסמים?

לא מדויק, זה לא שאנשים אשר מתמודדים עם הפרעות נפשיות חשופים יותר לשימוש בסמים. יחד עם זאת, אנשים אשר חווים קשיים נפשיים עשויים לחשוף עצמם לשימוש בסמים ובאלכוהול בכדי לנסות ולהקל על סבלם.

 

התמיכה מהקרובים שלכם היא חשובה מאין ערך

כנראה שאין יותר חשוב מאשר תמיכה חברתית, משפחתית אם מתאפשר. התמיכה שתקבלו בזמן תהליך הגמילה היא קריטית, היא עשויה להיות בדיוק מה שימנף אתכם לשלבים הבאים של התהליך.

 

השינוי הזה הוא שינוי בתפיסה שיכול לקחת את חייכם קדימה

הגמילה מאלכוהול וסמים היא הרבה יותר מאשר פעולה פיזית, היא פעולה של שינוי בתפיסה שלכם. אתם חייבים להבין שאתם מעוניינים לסיים עם החלק הזה בחייכם, עם השלב הזה שמגביל את התקדמותכם קדימה והצלחתכם בשאר רבדי החיים.

 

היזהרו שלא להחליף התמכרות בהתמכרות אחרת

בואו נגיד ככה, אם אתם מתמכרים לעבודה במקום לסמים ואלכוהול, הכול בסדר. אבל בפעמים רבות, אנשים מחליפים התמכרות אחת בשנייה. כמו למשל במקרים שבהם אנשים מתמכרים לכדורי הרגעה בזמן שהם מנסים להיגמל מסמים.

 

מה יותר קשה – להיגמל מסמים או מאלכוהול?

כנראה שיהיה קשה יותר להיגמל מאלכוהול, ויכול להיות שרק בגלל שהוא כל כך זמין לנו בכל קיוסק ובכל שעה. עבור סמים אנשים בדרך כלל צריכים "לעבוד" קשה יותר, להיפגש עם הדילר ולרכוש את הסם באיזו פינת רחוב נסתרת.

בהצלחה!

 

קוק

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
סוכן נדלן מחזיק מפתח לקונה שלו
כללי
החוקיות של הסכמי מקרקעין להשכרה לבעלות

החוקיות של הסכמי מקרקעין להשכרה היא נושא הנוגע לכל מי שמעורב בעסקאות נדל"ן, בין אם מדובר במשכירי נכסים פרטיים או במשכירי נכסים מסחריים. הסכמי השכירות הם מסמכים משפטיים אשר מסדירים

עו"ד דיני עבודה
כללי
איך לבחור עו"ד מקצועי לדיני עבודה?

בחירת עורך דין מקצועי לדיני עבודה כרוכה במספר שיקולים מרכזיים על מנת להבטיח ייצוג יעיל, בין אם מדובר בטיפול בסכסוכי עבודה, בסוגיות חוזים או בזכויות במקום העבודה. בהתחשב במורכבות ובמשמעות

כללי
פיצה ביתית כמו בפיצריה – טיפים וטריקים

יש משהו מספק בלנגוס בפרוסת פיצה עם קרום פריך, גבינה דביקה ותוספות מאוזנות לחלוטין. בעוד שרבים מאיתנו נהנים לבקר בפיצריות בשביל אותה חוויה אותנטית, זה בהחלט אפשרי לשחזר את הפיצה

המידע על המרכיב הפעיל של קמגרה: סילדנפיל ציטראט
למבוגרים
המידע על המרכיב הפעיל של קמגרה: סילדנפיל ציטראט

סילדנפיל ציטראט, המרכיב הפעיל בקמגרה, הוא תרכובת מהפכנית ששינתה את הטיפול בבעיות זיקפה (ED) והביאה תקווה למיליוני גברים ברחבי העולם. עם יעילותו ופרופיל הבטיחות יוצא הדופן שלו, סילדנפיל ציטראט הפך