דלקת בדרכי השתן היא מחלה שנגרמת בעקבות הימצאות של חיידקים בדרכי השתן. החיידקים הללו גורמים לצריבה וכאב במתן שתן, דחיפות ותכיפות במתן שתן ולפעמים גם חום וכאבים באיזור המותן והכליות. בעקבות האנטומיה של בני האדם, נשים הן אלו שסובלות יותר מדלקת בשתן, מעל 50% מהנשים יחוו לפחות פעם אחת בחייהן דלקת בשתן, אולם תופעה זו שכיחה גם אצל גברים וגורמת לאותם כאבים וקשיים במתן שתן.

 

איך תזהו?

אתם תזהו שיש לכם דלקת בדרכי השתן כאשר תרגישו חוסר נוחות שם למטה, שריפה וצריבה במתן שתן וגם אם תקלטו שאתם רצים, יותר מדי פעמים ויותר מדי מהר לשירותים. תסמין נוסף הוא ירידה בחשק לקיום יחסי מין, דבר שדי מובן מאליו בהתחשב בזה שהאזור שאמור לככב במהלך קיום יחסי מין הוא איזור כואב ורגיש…

 

איך כדאי לטפל?

קודם כל, דעו שאתם לא לבד. כאמור, אחוזים גדולים מהאוכלוסייה חווים בשלב זה או אחר דלקת בשתן. שנית, חשוב לראות רופא ולא לאבחן את זה בעצמכם. לרוב, הרופאים ייתנו לכם אנטיביוטיקה, אך אם מדובר בדלקת שחוזרת על עצמה מספר פעמים שווה לשקול טיפולים אלטרנטיביים. ישנם לא מעט טיפולים ותרופות שמבוססים על חומרים טבעיים – בדקו את זה.

 

מה הקשר בין דלקת בשתן לבין תפקוד מיני?

עכשיו הגענו לחלק המעניין. רבים מהגברים (וגם מהנשים) חושבים רבות על הקשר שבין דלקת בשתן לבעיות בתפקוד המיני. נתחיל ונאמר שלעיתים רבות, הקשר הוא הפוך, כלומר – יחסי מין הם אלו שעשויים להשפיע על דלקת בשתן. אחד הגורמים הבולטים לדלקת בשתן אצל גברים ונשים הוא קיום יחסי מין עם פרטנר או פרטנרית חדשה. גם קיום יחסי מין עם פרטנרית קבועה עשוי להיות בעייתי כאשר אחד מהשניים מקיים יחסי מין מבלי להקפיד על היגיינה בסיסית קודם לכן.

 

מרגע שיש לי דלקת בשתן האם אפשר לקיים יחסי מין?

אחרי שהבהרנו עד כמה חשוב לשמור על היגיינה במהלך קיום יחסי מין על מנת להימנע מדלקת בשתן – חשוב גם לציין שמרגע שאובחנתם בדלקת בשתן, מומלץ מאוד להימנע מקיום יחסי מין. הסיבה המרכזית לכך, היא לתת לאיזור להירגע, כמה שפחות חיכוכים ופעולות מיותרות בזמן הדלקת, על מנת לתת לאנטיביוטיקה לעשות את שלה.

חשוב לנו להרגיע ולומר שהדלקת כשלעצמה לא אמורה להשפיע עתידית על התפקוד המיני שלכם. מרגע שתחלימו, אתם יכולים לחזור ולככב בחדר המיטות. חוסר הנוחות שמרגישים בזמן דלקת בשתן הוא רגעי ולא כזה שאמור להישאר איתכם זמן רב. אם הוא נשאר, כדאי שתלכו לבדוק את העניין אצל רופא מוסמך שיוכל להסביר לכם מה לעשות.

אם אתם חווים חוסר נוחות, בעיות כאלה ואחרות בתפקוד המיני, הכתובת שלכם היא אחת ויחידה: https://kamagrapharm.com

 

דלקת בשתן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *