הכוון תעסוקתי – איך זה תורם לבריאות הנפשית שלך

רבים האנשים אשר תופסים את המקצוע בו הם עוסקים כחלק בלתי נפרד מהזהות שלהם.

לכן לא מפתיע כי הרבה אנשים מתקשים לקבל החלטה ולבחור מקצוע, מאחר ולו השפעה רבה על הבריאות הנפשית, ועל תחושת הערך העצמי.

אם כן, איך בוחרים מקצוע?

 

בחירת מקצוע

היצע המקצועות הקיים כיום הינו רחב במיוחד, ולכן נראה כי בחירת מקצוע לחיים אמורה להיות פשוטה. אולם לעיתים, כאשר אנו ניצבים בצומת דרכים ונדרשים למצוא את תחום התעסוקה בו אנו מעוניינים להתפתח אנו נתקלים בקושי רב. הקושי נובע הן מהמגוון הרחב, שלעיתים יכול ליצור בלבול וחוסר החלטיות, והן מהיעדר מידע חשוב על עצמנו – איזו עבודה תתאים לנו לאופי, והיכן נקבל את הסיפוק המקצועי המקסימלי.

 

בחירת מקצוע בעולם המודרני

בחירת מקצוע בזמננו הפכה להיות אפילו קשה עוד יותר. מלבד היצע סוגי המשרות שהולך וגדל, בשנים האחרונות אופי שוק העבודה הולך ומשתנה. מרבית המשרות המוצעות כיום כוללות פן מכירתי, שיווקי, ודורשות חשיבה מהירה והסתגלות לשינויים רבים. על רקע שינויים אלה, ישנם אנשים אשר ירגישו בנוח בעולם המתפתח, אך ישנם כאלה שיפנו אל הכוון תעסוקתי.

 

הכוון תעסוקתי

אם אתם מרגישים שהלכתם לאיבוד בתוך שלל המקצועות, התעודות והתארים האפשריים – כדאי לכם לשקול לפנות לייעוץ תעסוקתי. בפגישות הייעוץ יעזור לכם יועץ תעסוקתי למצוא את התחומים בהם אתם חזקים יותר, ומהן הנקודות החלשות שלכם. תוכלו יחד לחדד מה חשוב לכם במשרת החלומות שלכם, האם אתם יותר אנשי משרד או אנשי שטח? האם אתם אוהבים לעבוד עם אנשים או שאתם דווקא אוהבים לעבוד מול מחשב? באמצעות סיעור המוחות יוכל היועץ התעסוקתי לכוון אתכם לתחומים בהם תצליחו, ולהמליץ לכם על מקצועות ספציפיים שכדאי לכם לשקול.

 

ליהנות או להרוויח?

בחירת מקצוע מלווה בהרבה לבטים, והרבה אנשים חשים כי עליהם לבחור במקצוע מרוויח יותר, מאשר במקצוע שהם באמת אוהבים. התוצאה היא עיסוק בתחום לא מספק, אולי לעיתים משעמם, שיכול בקלות להשפיע על מצב הרוח היומיומי. התפקיד שלנו מגדיר אותנו בהרבה מאוד מובנים, ומשפיע על הדימוי העצמי שלנו, ועל הביטחון העצמי, ולכן קשור למצב הבריאות הנפשית שלנו. אם אינכם רוצים להתפשר, פנייה לייעוץ תעסוקתי תעזור לכם למצוא את המקצוע שישלב את שניהם – מקצוע שתשכרו ממנו בכבוד, אך גם תאהבו.

 

חיזוק נוסף

יועצים תעסוקתיים רבים מבינים כי במקרים רבים אנשים אינם בוחרים במקצוע הנכון להם מאחר והם מונעים מדפוסי התנהגות שגויים, וכי עליהם לפרוץ את המחסומים הקיימים אצלם עמוק בחשיבה עוד לפני ההתלבטות והבחירה במקצוע המתאים להם. מיכל גרינברג פלנבוים, מציעה אימון תעסוקתי – בו ניתן תוכלו לבחון את כל האלמנטים האישיים המשפיעים עליכם בעולם התעסוקה, תחזקו את תחושת המסוגלת העצמית שלכם ותוכלו לפרוץ גבולות ולבחור במקצוע שאולי לא ידעתם לפני כן, אבל מתאים בדיוק לכם.

 

 

הצעות עבודה

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אנשים משוחחים
בריאות
פסיכיאטריה – האם זאת רפואה?

האנושות מפנה משאבים רבים לפיתוח תרופות שיכולות להקל על מכאובים גופניים ואף לרפא מחלות. אך מה באשר לנפש האדם? אל תוך הנישה המורכבת הזאת, נכנס ענף הפסיכיאטריה ומנסה לתת מענה

מנגל
לבית ולגינה
מנגל גז – האם הוא יעזור לכם לאירוח מושלם

קבעתם לארח חברים או משפחה ל"על האש" אבל אין לכם פחמים? הנפנף תקוע בבאגאז' מיום העצמאות שעבר? ובחנות נוחות הסמוכה אזל מלאי המנגלים החד פעמיים? נשמע שזו הזדמנות טובה להשתדרג