המסמכים הדרושים לכל שלב בדרך להשגת האזרחות הפורטוגלית

על מנת להבין את התשובה לשאלת הבדיקות הרפואיות אסקור בקצרה את המסמכים והבדיקות הדרושות בשלבים השונים להוצאת הדרכון הפורטוגלי.

 

המסמכים הדרושים לאישור הקהילה היהודית

הקהילה היהודית היא השלב הראשון בדרך לדרכון הפורטוגלי. ממשלת פורטוגל העניקה לה את הכוח לבחון אילו מהמגישים הם חלק ממגורשי ספרד ואלו לא.

הוכחת הקשר לגירוש פורטוגל כוללת הגשה של מסמכים שונים, אותם יש להגיש באופן המסודר והמקצועי ביותר בכדי למנוע עיכובים ותשלומים נוספים לשווא.

בשלב הזה מצרפים קודם כל מסמכים שמוכיחים את הקשר למדינת ישראל. לרוב זה קל, למשל בצירוף של תעודת זהות ישראלית, דרכון ישראלי ותעודת לידה. במידה והמגיש נשוי כל מסמך שמראה סטטוס של נישואין (אם המגיש לא נשוי – את של הוריו). כאן הבדיקות הרפואיות יכולות לשחק תפקיד, הגשה של מסמכים שמראים כי הטיפולים הרפואיים כולם נעשים בישראל, לצד תשלומים שוטפים לקופת החולים יכול להראות שמרכז החיים הוא ישראל.

במקביל למסמכים המוכיחים את הקשר לישראל, יש להגיש מסמכים שמראים את הקשר של המגיש לפורטוגל. לכן, יש לצרף אילן יוחסין משפחתי (תוצר של המחקר הגנאולוגי, כלומר, המחקר שמוכיח את שורשי המשפחה עם האישורים המתאימים). אילן יוחסין תקני כולל תיאור מדויק של לפחות שלושה דורות אחורה – תאריכי לידה, נישואין ומקומות לידה. עץ משפחה לא מדויק יכול להוות עילה לדחייה, לכן חשוב מאוד לדייק.

במידה ואילן היוחסין לא מראה קשר לשם משפחה שנמצא במאגר השמות של הממשלה הפורטוגלית (רשימת שמות ארוכה שלבעלי השמות האלו ישנו קשר מוכח לפורטוגל), יש לצרף מסמכים שמראים את הקשר לפורטוגל, בין אם דרך שפת הלדינו, בגדים מסורתיים, היסטוריה של קהילה, דרך יצירתית יכולה להיות דרך מחלות עדתיות מסוימות שמאפיינות את מגורשי פורטוגל, במידה וישנה מחלה מן הסוג הזה – מסמכים רפואיים מתאימים יכולים לסייע מאוד.

ניתן למצוא מידע נוסף באתר https://portuguesecitizen.co.il

 

המסמכים הדרושים לאישור ממשלת פורטוגל

השלב הבא הוא אישור ממשלת פורטוגל. כעת, הקהילה היהודית אישרה שאתה צאצא של גירוש פורטוגל. כעת ישנם מסמכים רבים שיש להגיש לבירוקרטיה הפורטוגלית. יש לתרגם מסמכים רבים, להעבירם אישור נוטריוני ועוד.

חלק מן המסמכים הדרושים כוללים את האישור מהקהילה היהודית (שניתן בשלב הקודם), צילום של תעודות הלידה, הזהות, היושר ודרכון לאחר שעברו אישור נוטריוני ותרגום לפורטוגזית.

אם חסרים מסמכים מסוימים, למשל חוסר במידע באילן היוחסין, יש להיעזר באנשי מקצוע. אם המגיש  גר בצפון הארץ, ניתן להיעזר בשירותיהם של משרדים שמתמחים בהוצאת דרכון פורטוגלי בחיפה.

 

אז מה תפקידן של הבדיקות הרפואיות ?

לכל אחד יש היסטוריה משפחתית ייחודית. בדיקות רפואיות ישראליות יכולות להוכיח את הקשר לישראל וגם במקרים מסוימים יכולה להוכיח קשר לקהילה בפורטוגל. מעבר לזה אין בדיקות ייחודיות שנדרשות.

 

פספורט

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חלום ראשית
כללי
מה ההבדל בין חלום צלול לרגיל

חלימה מודעת, או בשם המוכר יותר "חלום צלול", היא תופעה שבה אדם החולם חלום מודע לכך שהוא חולם ואף לעיתים מסוגל לשלוט במהלך החלום ולזהות את מחשבותיו ורגשותיו בזמן החלום.

מספרה
אסתטיקה ויופי
סוגי החלקות אורגניות שכדאי להכיר

החלקות שיער כבשו את ליבן של אלפי בנות שהחלום שלהן מילדות היה שיער חלק. תחילה הייתה החלקה אחת, כיום יש המון סוגי החלקות! כל סוג מכיל תרכובות וחומרים לעיתים כימים

גב תחתון
בריאות
כאבי גב – תרופות סבתא

פעמים רבות בחיי היום יום שלנו אנחנו סובלים מכאבי גב קלים וקשים שמקשים עלינו לנהל את אורח היום יום הרגיל שלנו. כאבי גב אלו עלולים להוות מטרד רציני, למנוע ממנו

תפקוד מיני
בריאות
האם דלקת בשתן יכולה לפגוע בתפקוד המיני?

דלקת בדרכי השתן היא מחלה שנגרמת בעקבות הימצאות של חיידקים בדרכי השתן. החיידקים הללו גורמים לצריבה וכאב במתן שתן, דחיפות ותכיפות במתן שתן ולפעמים גם חום וכאבים באיזור המותן והכליות.

סיאליס
חיי מין
תחליף סיאליס טבעי – האם יש דבר כזה?

אין הרבה דברים שעלולים להיות קשים ומביכים יותר מאשר להגיע אל רופא המשפחה שלך ולספר לו שאתה סובל מאין אונות. למעשה, זה עד כדי כך נורא בעיני הרבה גברים, עד