השפעת הסגר בקורונה

אין ספק בכך שהקורונה הביאה איתה אתגרים רבים ואת השינויים שהיא הובילה אנחנו רואים בכל תחום ועניין.

אם ננסה לבדוק קצת יותר מקרוב את השפעות הסגר בזמן הקורונה על המצב הנפשי שלנו, נגלה שרבים מאתנו נאלצים להתמודד עם שינויים שאינם רק חיוביים.

 

האם הסגר מוביל לדיכאון?

רבים מאתנו רגילים לומר משפטים כמו "איזה ייאוש" או "איזה דיכאון", והאמת היא, שלא מעט אנשים שנשאלו גם אמרו שהם מרגישים חנוקים בזמן הסגר. אפשר להבין זאת, כי למעשה, כל הרגלי החיים שלנו משתנים. מאנשים שהולכים לעבודה, עושים פעילות גופנית ולוקחים חלק בלא מעט מפגשים חברתיים, הפכו להיות אנשים סגורים ומסוגרים. מצד שני, האם זה בלבד מהווה גורם לדיכאון? התשובה על השאלה הזאת לרוב תהיה לא. כלומר, אנשים שמלכתחילה סבלו מדיכאון או שהייתה להם נטייה לכך, עלולים להרגיש החמרה במצב כתוצאה מהסיטואציה ומכל האילוצים שאיתם אנחנו צריכים להתמודד.

 

כיצד בא לידי ביטוי הדיכאון?

על מנת שנוכל להחליט איך לטפל בדברים, אנחנו צריכים להבין האם אכן מדובר על דיכאון של ממש או על דכדוך כלשהו. לכן, במידה וגם אתם חושדים שאתם סובלים מדיכאון, כדאי יהיה לשים לב למחשבות שלכם, להתנהגות ולאופן שבו אתם רואים את החיים. האם, לדוגמה, ישנו שינוי קיצוני באופן ההתנהגות שלכם? האם אתם כועסים יותר, אגרסיביים, עצבניים או חשים תחושה נוראית של חרדה? האם יש לכם תחושה של ייאוש שהולך וגובר? והאם אתם חושבים מחשבות אובדניות? חשוב להיות ערים לכל התגובות שלכם, המחשבות וההתנהגויות כי בהתאם לכך תוכלו להבין מה אתם באמת צריכים לעשות. זה ברור שהסגר יגמר בשלב כלשהו ושאחרי שיימצא החיסון חיינו יחזרו למסלולם. מצד שני, זה גם ברור שעדיין מחכה לנו דרך ארוכה ולכן, אם אתם יכולים להקל על עצמכם ולא לסבול בתקופה הזאת, מה טוב.

 

האם בכל זאת נוכל לעשות משהו בנידון?

בין אם אתם מחפשים מידע נוסף על דיכאון כי לנסות ולאבחן את עצמכם ובין אם אתם פשוט מרגישים קצת ירידה במצב הרוח, ברור מדוע תרצו גם לדעת האם הדברים תלויים בכם והאם תוכלו לעשות משהו בנידון. כמובן שאין על כך תשובה אחת נכונה, כי זה מאוד תלוי בחומרת המצב. כלומר, אדם שבסך הכול סובל מדכדוך קל כתוצאה מהסיטואציה, יוכל בקלות לעזור לעצמו: הוא יוכל להתחיל לעשות פעילות גופנית הכוללת הליכה ברחובות, הוא יוכל למצוא לעצמו תחביב חדש או לנהל שיחות וידאו עם מכרים. לעומת זאת, מי שסובל מדיכאון ברמה הקלינית, יתקשה יותר להתמודד עם המצב. יחד עם זאת, חשוב לדעת שיש מה לעשות בנידון. היום, וכתוצאה מהסגר, אפילו מפגש עם פסיכולוג או פסיכיאטר יכול להתקיים אונליין, כך שבהחלט כדאי לזכור זאת ולנצל את זה בעת הצורך.

 

ילדה מדוכאת

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אנשים משוחחים
בריאות
פסיכיאטריה – האם זאת רפואה?

האנושות מפנה משאבים רבים לפיתוח תרופות שיכולות להקל על מכאובים גופניים ואף לרפא מחלות. אך מה באשר לנפש האדם? אל תוך הנישה המורכבת הזאת, נכנס ענף הפסיכיאטריה ומנסה לתת מענה

מנגל
לבית ולגינה
מנגל גז – האם הוא יעזור לכם לאירוח מושלם

קבעתם לארח חברים או משפחה ל"על האש" אבל אין לכם פחמים? הנפנף תקוע בבאגאז' מיום העצמאות שעבר? ובחנות נוחות הסמוכה אזל מלאי המנגלים החד פעמיים? נשמע שזו הזדמנות טובה להשתדרג