עורך דין דיני עבודה בפתח תקווה – בריאות בעבודה – מה חובת המנהל?

כל מנהל יודע שעל מנת להגיע ליעדים שהציב לו ולעובדיו על העובדים להיות בקו הבריאות ולהרגיש בטוחים וחיוניים.

מתוך כך מנהלים רבים רואים ערך רב בגיבוש אסטרטגיה לשמירה וקידום בריאות העובדים בחברה. מנהלים שכאלה יעודדו את העובדים שלהם להקפיד על תזונה נכונה והתעמלות מתוך הבנה שהדבר יתרום להיקף התפוקה ואיכות העבודה.

עם זאת, גם מנהלים שלא רואים בבריאות עובדיהם מטרה שכדאי להשקיע בה מחויבים על פי חוק לספק לעובדיהם תנאי עבודה מסוימים למען שמירה על בריאותם. בכתבה הבאה נתייחס לאותם חוקים שבאים לקדם את בריאות העובדים בסביבת העבודה.

 

עמידה ממושכת או ישיבה

ב-2007 חוקקה הכנסת ה-16 את חוק הזכות לישיבה בעובדה הידוע יותר בכינוי "חוק הקופאיות".

על פי חוק זה, במידה והעובדים מסוגלים לעשות את עבודתם בישיבה, המעסיק מחויב לספק להם אפשרות לשבת. על מקומות הישיבה שהמעסיק מספק להיות בעלי משענת לגב, להספיק למספר העובדים במקום ולהיות זמינים לישיבה במשך כל יום העבודה. לפני שהחוק חוקק מעסיקים רבים נמנעו מלספק לעובדיהם מקומות ישיבה מתוך מניעים שונים.

מחקרים אשר הוכיחו כי עמידה ממושכת מגבירה את הסיכון להתפתחות של קרישי דם עודדה את המחוקקים לשים סוף לתופעה הזאת. כיום מעסיק אשר עובר על החוק ולא מספק לעובדיו אפשרות לשבת מסתכן בתביעה ותשלום פיצויים שעשויים להגיע לכמה עשרות אלפי שקלים.

 

יצירת סביבת עבודה נעימה ובטוחה

על פי חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, כל אדם זכאי להגנה ואין לפגוע בחיים, בגוף או בכבוד שלו. בהתבסס על כך, מעסיק צריך לספק לעובדים שלו סביבת עבודה בטוחה עם תנאים פיזיים ההולמים את צרכיו. תנאים אלו כוללים תאורה נאותה, הגנה מפני פגעי מזג האוויר לרבות, חימום בחורף וקירור בקיץ, גישה למים נקיים ושירותים תקינים בקרבת מקום.

כמו כן, על המעסיק למנוע עישון בסביבת העבודה ולהגביל מפגעי רעש. במקומות עבודה כגון מפעלים, בהם רעש הוא תופעה נפוצה על המעסיק לנקוט באמצעים על מנת להגן על עובדיו כמו למשל לספק אמצעי מיגון מתאימים, להגביל את משך השהייה של העובד בקרבת הרעש ולבצע בידוד אקוסטי בסביבת העבודה.

 

אפשרות להפסקה ומנוחה

הפסקות סדירות הן מרכיב קריטי וחיוני לבריאות הפיזית והמנטלית של כל עובד. על פי החוק, עובד בעבודת כפיים אשר עבד מעל 6 שעות זכאי להפסקה של 45 דקות. אם העובד אינו עובד עבודת כפיים הוא זכאי להפסקות במידה ויום העבודה שלו הוא בן 8 שעות בשבוע עבודה של 6 ימים או 9 שעות בשבוע עבודה של 5 ימים.

בנוסף להפסקות אלו, עובדים זכאים להפסקות לצורך תפילה בהתאם לדתם ואילוצי מקום העבודה. באשר להפסקות שירותים, המעסיק אינו רשאי להגביל אותם או לנכות אותם משכרו של העובד.

בין אם המעסיק שלכם מקדם אג'נדה של אורח חיים בריא ובין אם לא, ישנם זכויות אשר מגיעות לכם מתוקף החוק. חשוב שתדעו מה הן הזכויות שלכם והתעקשו עליהם בהתאם לצורך.

לפרטים נוספים על זכויותיכם בעבודה כנסו:

https://liatfaigel-law.co.il

 

עובדת עם מסיכה

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
איפה אפשר לקרוא על אורח חיים בריא?

איך מתחילים? אילו היו עושים סקר ברחוב על החשיבות שבניהול אורח חיים בריא, סביר להניח שרובנו היינו עונים שהדבר חשוב. בפועל רק מעטים מצליחים לקיים אורח חיים כזה וקבוצה קטנה

קנייה עם כרטיס
בריאות
יתרונות שמן הקנאביס

הדבר הכי חשוב בחיים זה הבריאות שלנו. אנו נוטים לחשוב כי הרפואה המערבית יודעת הכול על הבריאות שלנו וכי אפשר לסמוך על הרופאים שלנו בעיניים עצומות. אם כן זו טעות

הגדלת חזה ראשית
אסתטיקה
הגדלת חזה

כיום בחורות רבות אשר לא מרוצות ממראה החזה שלהן מבצעות הליך רפואי על מנת לשנות את המצב. הליך הרפואי ששמו הגדלת חזה הוא הליך רפואי קוסמטי שנותן לחזה מראה תפוח, מוצק

דיקור סיני ראשית
בריאות
דיקור סיני – היסטוריה ומהיכן הגיע אלינו

אחת משיטות הטיפול שמציעה הרפואה משלימה כיום לטיפול ברמות תחלואה שונות הינה דיקור סיני. על אף שלא מדובר בשיטת טיפול מערבית, מחקרים מערביים הראו כי דיקור סיני מסייע להתמודד עם