3 יתרונות בהנגשת קנאביס לאוכלוסייה

הקנאביס כיום בישראל יכול להיתפס כדבר די שלילי, אך בפועל, באם יונגש לציבור כמות שצריך, יכולים להיות יתרונות מאוד גדולים במהלך

 

לא רק שמעון שבס ופעילים להנגשת הקנאביס לאוכלוסייה צריכים להתעניין בנושא. באם יש לכם דעה שלילית על קנאביס, או שאין לכם דעה כלל, תופתעו לגלות כי ישנם כמה יתרונות גדולים בהנגשת קנאביס לציבור. שמעון שבס, לשעבר מנכ"ל משרד הממשלה בתקופת יצחק רבין, הביע העניין בכניסה לשוק הקנאביס הרפואי, מתוך הבנה שיש צורך להנגיש ולקדם את התחום בישראל, בגלל היתרונות שיהיו בהנגשה זו.

 

צמצום שימוש לא אחראי

הרבה מהשיח סביב קנאביס מציג אותו די באור שלילי, נוער אשר משתמש בקנאביס אוטומטית מתויג בתור נוער פרוע או בסיכון, ובכללי אנשים מרימים גבה כאשר מגלים כי מכרים שלהם "משתמשים". לא יהיה זה מנותק לטעון כי בגלל שקנאביס נחשב כמעשה פרוע, נוער רב, ואולי גם מבוגרים, בוחרים להשתמש בקנאביס בתור התרסה או מעשה של דווקא. כאשר הקנאביס יונגש לאוכלוסייה, הוא כבר לא יהיה דבר אשר לעשות אותו נחשב כמשהו לא כשורה, ועל כן אנשים לא יעשו אותו דווקא.

 

פיקוח ומיסוי

עוד סיבה, שאפילו יכול לשכנע את המדינה להנגיש את הקנאביס לאוכלוסייה היא הפיכת שוק הקנאביס בארץ לשוק מפוקח. כך המדינה גם תרוויח מיסים מהעסקאות על קנאביס שקורות בכל מקרה מתחת לאף שלה, אך גם יוכלו לקום עסקים רווחים באמת, וחוקיים, אשר ימכרו ויקנו קנאביס. שלא לדבר על ייצוא וייבוא שעשויים לתרום הרבה לכלכלה הישראלית ולקשר עם העולם. כנראה שגם רמת הפשיעה בהקשר קנאביס תרד, הכל יהיה יותר בפיקוח, הן משטרתי והן ממשלתי, ועל כן יהיו משמעותית פחות הפתעות ומקרים קיצוניים הסובבים סביב הקנאביס.

 

שימוש רפואי פרטי

כנראה שהרבה מהכאבים והבעיות שיש כיום לאנשים, מבחינה רפואית, היו יכולים להיות הרבה יותר קלים או פשוטים בסיוע של קנאביס. כאשר הקנאביס יהיה מונגש, אנשים ירגישו יותר בנוח להשתמש בו, עקב כך שהוא כבר היום תרופה לכל דבר. כך גם שוק הקנאביס במדינה יגדל (טוב לחוות וחממות שכבר קיימות בישראל), אך גם יהיה יותר טוב מבחינה רפואית להרבה אנשים, ויוחלף השימוש בתרופות לא טבעיות אשר לעיתים גם מיובאות מחול.

 

הנגשת קנאביס לאוכלוסייה תהפוך את הקנאביס לעסק חוקי ועל כן גם מפוקח. המסחר, המיסים, הייצוא והייבוא, יהיו מוכרים וחוקיים אל מול המדינה, כך שהיא תוכל לעשות בשוק זה סדר אמתי ולקחת מיסים. נוסף על כך, יותר אנשים ירגישו בנוח להשתמש בקנאביס כשבאמת מומלץ להם כך, ולא ירגישו הכרח או צורך להשתמש בקנאביס על מנת להעביר מסר או לעשות דווקא. בהתאם גם המצב של הקנאביס והתפיסה שלו במדינה תהיה חיובית יותר.

קנאביס

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אנשים משוחחים
בריאות
פסיכיאטריה – האם זאת רפואה?

האנושות מפנה משאבים רבים לפיתוח תרופות שיכולות להקל על מכאובים גופניים ואף לרפא מחלות. אך מה באשר לנפש האדם? אל תוך הנישה המורכבת הזאת, נכנס ענף הפסיכיאטריה ומנסה לתת מענה

מנגל
לבית ולגינה
מנגל גז – האם הוא יעזור לכם לאירוח מושלם

קבעתם לארח חברים או משפחה ל"על האש" אבל אין לכם פחמים? הנפנף תקוע בבאגאז' מיום העצמאות שעבר? ובחנות נוחות הסמוכה אזל מלאי המנגלים החד פעמיים? נשמע שזו הזדמנות טובה להשתדרג