בדיקות עיניים – המדריך המלא

העיניים הן איבר החישה המתקדם והמפותח ביותר בגוף האדם. העיניים הם הכלי המרכזי באמצעותו בני אדם חשים את סביבתם, מכירים את חבריהם ומזהים סכנות. בדיקות עיניים הפכו בשנים האחרונות לנפוצות, גם כדי לאתר ולטפל בבעיות ראייה, וגם כחלק מסקירה רחבה כדי לזהות בעיות בריאותיות. מאמר זה יפרט על הסיבות לביצוע בדיקת עיניים, מה קורה במהלך הבדיקה ועוד.

 

מדוע צריך לבצע בדיקת עיניים?

בדיקות עיניים מאפשרות לכם לקבל תמונת מצב מדויקת על הראייה שלכם. הראייה של בני האדם הולכת ומתדרדרת עם הגיל, ולעיתים קרובות הליכים רפואיים יוכלו לחולל מהפך בדרך בה אתם תופסים את העולם. אפילו התערבות פשוטה, כמו התאמת משקפיים, יכולה פתאום לשפר משמעותית את ההנאה מקריאה, או את יכולת הנהיגה. צריך לבצע בדיקת עיניים גם בגלל שיפור איכות החיים, אבל גם בשביל שמירה עליהם. אם ברצונכם להוציא רישיון נהיגה, או לעבוד בעבודה מסוכנת, תאלצו לעבור בדיקת ראייה, לפרטים נוספים על הנושא תוכלו לבקר באתר https://www.optica-carmit.co.il. חשוב להדגיש, שלעיתים בדיקות עיניים יהיו חלק מההליך האבחוני הרפואי גם לבעיות בריאותיות נוספות. מחלות רבות מקבלות ביטוי בעיניים, כשהוא נפוץ ביותר במחלות ראומטולוגיות.

 

מה נבדק במהלך הבדיקה עצמה?

הדברים הנבדקים במהלך בדיקת העיניים משתנים באופן מהותי על פי הסיבה להגעה לבירור. בדיקת עיניים פשוטה תכלול בדיקה של חדות הראייה, שתתבצע כל פעם בעין אחרת עם לוח מלא אותיות ומספרים לזיהוי. בדיקה נפוצה נוספת, תהיה בדיקת יכולת העין לעקוב אחרי תנועות ושינויים. יכולת גלגל העין לזוז ולהתאים את עצמו לתנועה, היא קריטית ליום יום. הבדיקה מתבצעת לרוב באמצעות איש צוות אשר מניע אצבע מול פניכם ובודק את תנועת העין. בדיקה נוספת נוגעת לשדות הראייה, ותתבצע לרוב כאשר אתם ישובים מול איש מקצוע, אשר שולח את ידו אל קצה שדה הראייה שלו ומציג מספר. ישנן בדיקות רבות נוספות וספציפיות יותר. יתכן מאוד שבדיקת עיניים תכלול גם בדיקת זיהוי צבעים, רגישות לאור, או בדיקת קרקעית העין, המאפשרת בחינה של עצב הראייה עצמו, ומאפשרת זיהוי פתולוגיות נוירולוגיות בין השאר.

 

למה לעיתים צריך לחזור על בדיקת העיניים?

בדיקת העיניים היא בדיקה אשר פעמים רבות תדרשו לחזור עליה פעם נוספת או יותר. העין היא איבר אשר נוטה להישחק עם השנים, ולכן השינויים במצב דורשים בדיקות חוזרות, בעיקר בגילאים מתקדמים. סיבה נוספת לצורך בבדיקות חוזרות, היא שכמו כל הבדיקות הרפואיות, בדיקות עיניים אינן תמיד מדויקות במאה אחוז, ותמיד יש סיכון שהבעיה לא תתגלה בבדיקה ראשונית. חזרה על הבדיקה, תוכל לשפר מאוד את הדיוק שלה, ולאפשר מעקב יציב ורציף אחר מצבכם. חלק מהבדיקות עשויות להניב תוצאות רק לאחר זמן מה מהתחלת הסימפטומים האחרים, ולכן גם אם הן היו ללא ממצאים יתכן והצוות הרפואי ידרוש שתחזרו עליהן.

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
איש שיכור
גמילה
6 דברים שחשוב לדעת על גמילה

בין אם אתם מתכננים להיגמל מאלכוהול או מסוג של סם כלשהו, יהיו דברים שאתם תהיו צריכים להיות מוכנים אליהם מראש. מדובר במסע ומדובר בתהליך, כנראה שתהליכים אפילו. רשמו לכם כלל

שפן בכובע
כללי
אמן חושים בתקופת הקורונה

אין ספק כי הקורונה טרפה את הקלפים מבחינות רבות. כיום מדינת ישראל מתמודדת עם שתי מגפות, האחת בריאותית והשנייה כלכלית ואין ספק כי השנייה לא פחות חמורה מהראשונה. כל המשק

שני מטוסים ברקע שקיעה
תיירות
איך יראה עולם התעופה בעת הקורונה?

"לטוס לחוצלארץ" – מה שהיה שמור עד לפני כשני עשורים לעשירים בלבד ומי מאיתנו, פשוטי העם, שזכה להנות ממנו, היה זה בעת אירועים כמו חגיגות בר/בת מצווה או ירח דבש.