האם טיפול זוגי יכול להפחית את הלחץ בחיים שלכם?

הלחץ הנו אחד מן הגורמים השכיחים ביותר לצרות של בני האדם בעולם המודרני.

כיום בני האדם מרגישים עומס רב על חייהם מצד העבודה, המשפחה ככלל וכן מצד בן או בת הזוג שלהם בפרט.

הלחץ הזה גורם לבעיות שינה, בעיות עיכול וכן משפיע באופן ישיר על מצב הרוח שלנו ולכן חשוב למצוא דרכים בכדי להפחית מעט את הלחץ בחיים.

 

מהו לחץ?

כיום הלחץ הנה תופעה שכיחה שצוברת תאוצה בשנים האחרונות. מדובר במתח הפוגע ביכולת שלנו לפעול בצורה האופטימלית כפי שהיינו רוצים אילולא התחושה. הלחץ יוצר עימו תופעות לוואי רבות כמו תחושות מצוקה וכן עייפות המלווה בקשיים רבים בשינה ומזיק לבריאותנו הנפשית באופן ישיר. הלחץ יכול להיווצר אם מעומס אחד שנגרם ממקום הנחשב למרכזי בחיינו וכן ממספר עומסים ממקומות שונים בחיים (כגון לחץ בעבודה, קשיים כלכליים וכו').

 

לחץ וזוגיות

מחקרים רבים מראים כי קשיים בזוגיות גוררים אחריהם לחץ רב מצד בני הזוג וכי פתרון של הקשיים בזוגיות מוריד באופן ישיר ממידת הלחץ של האדם. מחקרים נוספים אף מראים כי הלחץ משפיע באופן ישיר על מערכות היחסים שלנו ופוגע בהן ובתקשורת שלנו עם בן הזוג באופן משמעותי. לכן מומחים רבים ממליצים לפנות לטיפול זוגי בכדי להוריד באופן משמעותי את רמת הלחץ בחיים.

 

מהו טיפול זוגי?

טיפול זוגי הנו טיפול שנוצר בכדי לעזור לזוגות לפתור את הבעיות שיש להם בקשר וכן למנוע קונפליקטים עתידיים. כלומר המטרה הסופית שלו היא להביא את הזוגיות והקשר הזוגי למקום טוב יותר תחת תהליך שיעברו עם המטפל הזוגי. האם הטיפול הזוגי יכול להצליח? לפי דעת זוגות רבים הטיפול הזוגי לא רק יכול להצליח אלא גם לימד אותם כיצד לפתור משברים באופן המיטיב עם הקשר והמחזק ביותר.

 

טיפול זוגי והפחתת לחץ

הטיפול הזוגי מלמד את הזוגות כיצד ניתן לתקשר באופן המיטיב עם הקשר באופן יעיל, אך מה בנוגע להפחתת הלחץ מצד הזוגות? הלחץ שאנו חווים מיוצר עקב מספר סיבות רב וכפי שאנחנו יודעים כי הקשר הזוגי עלול לייצר לחץ בחייהם של בני הזוג מסיבות רבות ומגוונות. לכן הטיפול הזוגי יכול לסייע בהפחתת הלחץ בחייהם של זוגות רבים וכן מחקרים רבים תומכים בכך ומראים כי מתקיים קשר בין הצלחת הטיפול הזוגי להפחתת תחושת הלחץ בחייהם של הזוגות.

חשוב לזכור כי תחושת הלחץ היא תחושה שכל אדם עלול לחוש אותה עקב סיבות רבות ומגוונות. טיפול זוגי יכול להפחית את הלחץ בחיים באופן ומשמעותי ובחירה במישהו מקצועי כמו מטפל זוגי מנוסה יכולה לבצע שינוי רב בחיים שלכם ומומלצת על ידי גורמים רבים. לכן אין צורך לפחד, פנייה למטפל זוגי יכולה לשנות את חייכם ואת מצבכם הנפשי לטובה.

 

ריב בין בני זוג

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אנשים משוחחים
בריאות
פסיכיאטריה – האם זאת רפואה?

האנושות מפנה משאבים רבים לפיתוח תרופות שיכולות להקל על מכאובים גופניים ואף לרפא מחלות. אך מה באשר לנפש האדם? אל תוך הנישה המורכבת הזאת, נכנס ענף הפסיכיאטריה ומנסה לתת מענה

מנגל
לבית ולגינה
מנגל גז – האם הוא יעזור לכם לאירוח מושלם

קבעתם לארח חברים או משפחה ל"על האש" אבל אין לכם פחמים? הנפנף תקוע בבאגאז' מיום העצמאות שעבר? ובחנות נוחות הסמוכה אזל מלאי המנגלים החד פעמיים? נשמע שזו הזדמנות טובה להשתדרג